Drie boules in de hand bij triplette

Heb je een vraag over de reglementen of spelregels bij petanque. Heb je een bijzondere situatie meegemaakt? Laat het hier weten.
Plaats reactie
MvN
1 Stars
1 Stars
Berichten: 77
Lid geworden op: 30 dec 2010, 17:27
Boules: Obut/Bi-pôle/75/710
Locatie: Rotterdam

Drie boules in de hand bij triplette

Bericht door MvN » 11 apr 2015, 09:55

Onlangs op een triplettetoernooi zei één van de deelnemers alleen te kunnen spelen wanneer hij ook zijn derde boule in zijn handen had. Logischerwijs was de tegenstander regelmatig de tel kwijt. Nu werd mij gevraagd of dit is toegestaan. Wij denken van niet, maar wie weet hier met zekerheid iets over te zeggen?

Gebruikersavatar
Nettie
3 Stars
3 Stars
Berichten: 450
Lid geworden op: 26 feb 2007, 18:44
Boules: Supercou 690 73
Locatie: Velp

Re: Drie boules in de hand bij triplette

Bericht door Nettie » 11 apr 2015, 10:25

Wat een flauwekul! Wat als hij al twee boules gegooid heeft, moet hij dan een boule lenen van een maat of de tegenstander?

a.wijand
3 Stars
3 Stars
Berichten: 310
Lid geworden op: 09 okt 2007, 16:24
Boules: Ton'R 110
Locatie: Amstelveen

Drie boules in de hand bij triplette

Bericht door a.wijand » 11 apr 2015, 12:38

Hij speelt maar met twee ballen.
Zie artikel 1 van isp

Meer ballen mag hij dus niet meenemen.

Als hij zijn tweede bal gooit mag hij helemaal geen bal meer in de andere hand hebben. Zie artikel 15 van isp.

Of denk eens logisch na.

Die speler moet er maar aan wennen dan.

Lijkt me beter als hij gaat oefenen met altijd alleen de te werpen bal in zijn hand.

Andries


Sent from my iPhone using Tapatalk

devrees
4 Stars
4 Stars
Berichten: 876
Lid geworden op: 09 mar 2007, 17:46
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Re: Drie boules in de hand bij triplette

Bericht door devrees » 11 apr 2015, 14:54

En als hij het but uitwerpt dan heeft ie ook het liefst een but in z'n andere hand? Of beter nog, twee?

bartboules
5 Stars
5 Stars
Berichten: 1942
Lid geworden op: 30 jan 2009, 14:17

Re: Drie boules in de hand bij triplette

Bericht door bartboules » 13 apr 2015, 20:39

ben benieuwd hoe die plast. ik ga dr in ieder geval niet naast staan!

mvg Bart

butbuster
0 Stars
0 Stars
Berichten: 7
Lid geworden op: 26 mar 2013, 13:03

Re: Drie boules in de hand bij triplette // verboden

Bericht door butbuster » 29 jul 2016, 08:04

Artikel 15 zegt dat extra boules bij het spelen niet vastgehouden mogen worden.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 6 gasten