Overbodige regels/reglementen

Heb je een vraag over de reglementen of spelregels bij petanque. Heb je een bijzondere situatie meegemaakt? Laat het hier weten.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Henk de Kw
5 Stars
5 Stars
Berichten: 1415
Lid geworden op: 05 okt 2009, 18:19
Boules: Toro Lisse 700 74
Locatie: Velserbroek
Contacteer:

Overbodige regels/reglementen

Bericht door Henk de Kw » 18 feb 2015, 18:26

Aangezien er op dit forum regelmatig wordt gesproken over regels die wel/niet kloppen of overbodig zijn, leek het mij eens tijd om deze topic te starten!

Mijn voorzetje uit het reglement van het NK Verenigingen (oke, ws het laatste jaar, maar toch):

4.2 Vrijlotingen komen toe aan de finalisten van de vorige uitgave, mits opnieuw gekwalificeerd voor
het landelijke gedeelte.


De finalisten (niet alleen de finalisten maar ook de nummer 3) zijn toch gekwalificeerd?

Roept U maar!
mijn geluksgetal is 13

Gebruikersavatar
Henk de Kw
5 Stars
5 Stars
Berichten: 1415
Lid geworden op: 05 okt 2009, 18:19
Boules: Toro Lisse 700 74
Locatie: Velserbroek
Contacteer:

Re: Overbodige regels/reglementen

Bericht door Henk de Kw » 18 feb 2015, 18:29

Uit hetzelfde reglement

4.6 Vanaf de tweede wedstrijdronde wordt gespeeld volgens een vaststaand rooster.

Dat wordt al vanaf de 1e wedstrijdronde gedaan!
mijn geluksgetal is 13

Gebruikersavatar
ducasque
4 Stars
4 Stars
Berichten: 566
Lid geworden op: 27 apr 2007, 22:08
Boules: Obt M 115 Dia 75 700
Locatie: Noordscheschut
Contacteer:

Re: Overbodige regels/reglementen

Bericht door ducasque » 18 feb 2015, 19:31

Henk, je schrijft: Mits opnieuw gekwalificeerd.

De 3 zijn niet gekwalificeerd, maar geplaatst.
Zolang het geen 13 is, heb je nog niet verloren

Gebruikersavatar
jacpetanque
6 Stars
6 Stars
Berichten: 3829
Lid geworden op: 19 apr 2008, 09:22
Boules: Match+ 700 gr 74 mm
Locatie: Hilversum
Contacteer:

Re: Overbodige regels/reglementen

Bericht door jacpetanque » 18 feb 2015, 20:03

Om wat extra verwarring te zaaien, de uitdrukking 'plaatsen' kan binnen de sportwereld twee dingen betekenen:

1. Een team/speler heeft zich geplaatst = heeft zich gekwalificeerd.
2. Een team/speler is geplaatst = in een lotingsschema schema zodanig geplaatst worden dat de geplaatste teams/spelers elkaar pas in een laat stadium ontmoeten.

M.a.w., het valt lang niet altijd mee om een goed, helder, eenduidig en sluitend reglement op te stellen!

Gebruikersavatar
Henk de Kw
5 Stars
5 Stars
Berichten: 1415
Lid geworden op: 05 okt 2009, 18:19
Boules: Toro Lisse 700 74
Locatie: Velserbroek
Contacteer:

Re: Overbodige regels/reglementen

Bericht door Henk de Kw » 18 feb 2015, 22:12

ducasque schreef:Henk, je schrijft: Mits opnieuw gekwalificeerd.
Dat zeg ik niet! Dat zegt regel 4.2 :lol:
mijn geluksgetal is 13

a.wijand
3 Stars
3 Stars
Berichten: 310
Lid geworden op: 09 okt 2007, 16:24
Boules: Ton'R 110
Locatie: Amstelveen

Overbodige regels/reglementen

Bericht door a.wijand » 18 feb 2015, 23:49

In regel 4.2 wordt met geplaatst blijkbaar gekwalificeerd bedoeld.

Normaal zou het reglement tekstueel aangepast moeten worden om het duidelijker te maken. Dit reglement wordt echter voor de laatste keer gebruikt dus is dat overbodig in dit geval.

Andries




Sent from my iPhone using Tapatalk

bartboules
5 Stars
5 Stars
Berichten: 1942
Lid geworden op: 30 jan 2009, 14:17

Re: Overbodige regels/reglementen

Bericht door bartboules » 20 feb 2015, 15:30

Het is komt regelmatig voor dat een tireur geplaatst is
Het is niet gebruikeljk dat een pointeur geschoten is.

mvg Bart

a.wijand
3 Stars
3 Stars
Berichten: 310
Lid geworden op: 09 okt 2007, 16:24
Boules: Ton'R 110
Locatie: Amstelveen

Re: Overbodige regels/reglementen

Bericht door a.wijand » 20 feb 2015, 23:56

Humor


Sent from my iPhone using Tapatalk

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten